Sułoszowa: jubileusz papieskiej szkoły

Data dodania: 2018.10.24

Szkoła Podstawowa w Sułoszowej była pierwszą w diecezji i jedną z pierwszych w Polsce, której nadano imię św. Jana Pawła II. Odbyło się to 25 lat temu. Okrągły jubileusz stanowił okazję do wspólnego świętowania całej społeczności szkolnej i modlitwy za wstawiennictwem świętego patrona. Tym bardziej, że dodatkową okazją jest 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 40. rocznica biskupstwa pochodzącego z Sułoszowej śp. ks. bpa Miłosława Kołodziejczyka.

Świętowanie rozpoczęła Eucharystia w sułoszowskim kościele, której przewodniczyło dwóch biskupów – Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak oraz Ksiądz Biskup Andrzej Przybylski z archidiecezji częstochowskiej – następca śp. bpa Kołodziejczyka na urzędzie sufragana w Częstochowie oraz jego wychowanek. Eucharystię koncelebrował także m.in. ks. Eugeniusz Kołodziejczyk, brat biskupa Miłosława.

"Idziemy przez życie trochę jak niewidomi - nie wiemy co będzie jutro i za pięć lat. Dziś jesteśmy młodzi - uczymy się i mamy swoje pragnienia, ale idąc przez życie musimy dać się komuś poprowadzić, bo nie wszystko wiemy i widzimy. Każdy człowiek musi komuś uwierzyć, mieć kogoś, kto go poprowadzi w dobrą stronę" - mówił w homilii Ksiądz Biskup Przybylski podkreślając, że w pierwszej kolejności wierzymy Bogu, który jest dobry, a następnie tym, którzy uczą nas w Jego imieniu - kapłanom i biskupom. "Nosić imię jakiegoś człowieka, to mieć go jako wzór i nauczyciela" - przypomniał bp Przybylski.

Druga część uroczystości odbyła się w siedzibie szkoły.