Świąteczny Konkurs "Moja ulubiona kolęda"

Data dodania: 2019.01.03

Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu już po raz 15. jest organizatorem Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny "MOJA ULUBIONA KOLĘDA", który honorowym patronatem objął Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Michała Borda oraz Proboszcz parafii św. Barbary w Sosnowcu, ks. Włodzimierz Sęk.

W finałowej części konkursu wzięło udział 93 uczestników z różnych stron diecezji sosnowieckiej: w kategorii plastycznej nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce. Najwięcej konkursowych dzieł przysłano z Sosnowca, ponadto z Dąbrowy Górniczej, Psar, Dobieszowic, Będzina, Sarnowa, Wojkowic Kościelnych, Jaworzna, Gołaczew, Brudzowic.

Gratulujemy także wykonania twórczych i oryginalnych 18 prezentacji w kategorii informatycznej. Promują one nie tylko młode talenty, ale upowszechniają lokalne tradycje związane ze zwyczajem kolędowania. Z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, młodzież zainteresowała się również tematem polskich kolęd patriotycznych. Otóż w tradycji polskiej często łączono tematykę religijną z narodową; odnaleziono kilkanaście utworów śpiewanych na melodię tradycyjnych kolęd, w których skomponowany tekst budził miłość do Ojczyzny, wolę walki o niepodległość i tęsknotę za wolnością…

Wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań gratulujemy "niebiańskich" talentów… Życzymy wytrwałej pracy nad dalszym rozwijaniem warsztatu artystycznego, a także radosnego kolędowania oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2019!

WYNIKI XV Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny: "MOJA ULUBIONA KOLĘDA":

Kategoria przedszkola:

I m. Wojciech Pawelec, lat 4 z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Sosnowcu,
II m. Oliwia Kowalik, lat 6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobieszowicach,
III m. Karol Szklanik, kl. 0 z Przedszkola Miejskiego nr 30 w Sosnowcu,

Wyróżnienia:
Liliana Pasamonik, Filip Świerczek.

Kategoria klas 1 - 3:

I m. Jan Jankowski, kl. 1 SP nr 6 w Sosnowcu,
II m. Julia Patro, kl. 1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych,
III m. Barbara Jałowiec, kl. 3 Zespół Szkół w Gołaczewach,

Wyróżnienia:
Zuzanna Dzieło, Maria Ruchlewicz, Rafał Cichy, Kinga Marek.

Kategoria klas 4 - 8:

I m. Karolina Kalista, kl. 8 SP nr 45 w Sosnowcu.
II m. Nikola Klasa, kl. 5 SP nr 20 w Sosnowcu,
III m. Amelia Patej, kl. 5 SP nr 42 w Sosnowcu,

Lena Jędryczka, Filip Pilarczyk,

Kategoria informatyczna dla klas 4 - 8:

I m. Magdalena Dołba, kl. 5 SP nr 1 w Będzinie,
II m. Aleksandra Zygmunt, kl. 4 SP nr 20 w Dąbrowie Górniczej.
III m. Mateusz Nowak, kl. 4 SP nr 1 w Będzinie,

Wyróżnienia:
Monka Kornas, Zofia Fik, Magdalena Woźniak, Aleksy Poręba.

s.Jozuela M. Biernat
Karmelitanka Dz.Jezus