Sympozjum naukowe - fotorelacja

Data dodania: 2018.10.20

Sympozjum diecezjalne „Szkice pamięci. Wiara i patriotyzm" odbyło się 20 października na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Mecenasem sympozjum była spółka TAURON Polska Energia SA.
Patronat honorowy objęli JE ks. bp Grzegorz Kaszak oraz Instytut Pamięci Narodowej, oddział Katowice.
W trakcie sympozjum wykłady wygłosiłi: dr hab. Lech Krzyżanowski (Uniwersytet Śląski, Katowice) - "Z Siewierza na służbę Rzeczypospolitej. Dr Leon Korusiewicz - dyplomata, historyk, patriota"; dr hab. Adam Dziurok, prof. (UKSW, Warszawa) - "Kościół katolicki w Zagłębiu Dąbrowskim w okresie stalinizmu" i ks. prof. dr hab. Tadeusz Panuś (UPJPII, Kraków) - "Rola i zadania katechezy w wychowaniu patriotycznym dzieci i młodzieży".