Targoszyce: jubileusze małżeńskie

Data dodania: 2019.10.26

Niedawno odbywaliśmy diecezjalną uroczystość jubileuszy małżeńskich. Jedną z inspiracji do powstania takiego wydarzenia była Msza św. dla jubilatów, która co roku sprawowana jest w kościele św. Mikołaja w Targoszycach. Od lat swoje ślubowania odnawiają na niej nie tylko mieszkańcy Targoszyc, ale także wielu okolicznych miejscowości. Mszy św. dla jubilatów 26 października przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. W świątyni oraz łącząc się duchowo modliło się 26 par - dwie świętujące 65. rocznicę zawarcia małżeństwa i 24 pary cieszące się złotym jubileuszem 50-lecia pożycia.

"Powinniśmy dziś powiedzieć: "Boże dziękuję Ci, że mam obok siebie kochaną osobę!" Wiecie, co ludzi – niezależnie kim są – wykańcza i niszczy? To jest samotność. Dziękujcie Bogu, bo obok siebie macie osobę, na którą możecie liczyć, która was wesprze i pomoże. Bywają chwile, kiedy jest ciężko, przychodzi cierpienie i choroba. W tych niełatwych momentach jak ważna jest osoba, która stanie obok ciebie, będzie miała czas, wysłucha i pospieszy z konkretną pomocą. Dziękujcie Bogu, ale i sobie nawzajem, że tyle lat jesteście razem" – mówił w kazaniu Biskup.