Wielkanocna Msza z Biskupem w Katedrze

Data dodania: 2020.04.12

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak przewodniczył Mszy św. odprawianej o g. 12 w Katedrze. Wraz z nim celebrowali ją proboszcz parafii katedralnej, ks. Jan Gaik oraz ks. Przemysław Szot. Homilię wygłosił ks. Dariusz Piasecki. "W pustym grobie Jezusa spotyka się wiara i niewiara" - mówił kaznodzieja przybliżając reakcje apostołów Piotra i Jana przy pustym grobie. ""Bóg daje znaki - chodzi o to, żeby ich nie przeoczyć" - zakończył.

Na zakończenie składając życzenia Biskup podkreślił, że kieruje je do wszystkich diecezjan, szczególnie zalęknionych i mierzących się z epidemią oraz tych wszystkich w kraju, którzy zajmują się walką z chorobą. "Dzisiaj obchodzimy dzień zwycięstwa Pana naszego Jezusa Chrystusa nad śmiercią. Przyszły nowe czasy. Dzięki ofierze i zmartwychwstaniu Jezusa mamy otwarte niebo - miejsce, gdzie jest szczęście. Chrysus tłumaczy swoim uczniom, że i w ich życiu będą trudne momenty, ale ostatecznie to, co zapanuje i będzie trwać wiecznie to szczęście i radość, której nikt nigdy nie odbierze. Niech więc to święto będzie dla wszystkich powodem wielkiej radości, pokoju i spokoju. (...) Niech Zmartwychwstały Chrystus Pan wszystkim nam z nieba błogosławi" - mówił Biskup.