Wielkopiątkowa droga krzyżowa w Pilicy

Data dodania: 2019.04.20

Droga Krzyżowa ze wzgórza św. Piotra ulicami Pilicy do Kolegiaty w Wielki Piątek to już tradycja. Punktualnie o godz. 17.oo wierni z parafii licznie zgromadzili się na wzgórzu św. Piotra, aby rozważać stacje Męki Pana Jezusa. Procesji przewodniczyli duszpasterze ks. proboszcz Jarosław Szlenzak i ks. wikariusz Piotr Niedziela. W tym symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu, krzyż nieśli najpierw strażacy potem dziadkowie, babcie, matki, ojcowie, ministranci, a następnie młodzież.

Po zakończeniu drogi krzyżowej wierni udali się do Kolegiaty na Liturgię Męki Pańskiej.

Tekst i FOTO: Grzegorz Piąty