Wiosenne Dni Duszpasterskie o św. Janie Pawle II

Data dodania: 2019.05.22

Za nami Wiosenne Dni Duszpasterskie - spotkanie formacyjne dla wszystkich kapłanów diecezji sosnowieckiej. Tegorocznym  konferencjonistą był ks. prof. dr hab. Jan Machniak z Krakowa, który przybliżał temat duchowości św. Jana Pawła II, stawiając Papieża-Polaka jako wzór życia kapłańskiego. Ks. Machniak podkreślał, że księża nie są jedynie urzędnikami Pana Boga, a kapłanami są zawsze, nie tylko w czasie nauczania czy sprawowania sakramentów. Stąd tak ważny jest przykład życia opartego - jak u św. Jana Pawła II - na czystości, ubóstwie i posłuszeństwie, oraz wytężonym dążeniu do świętości.

Przy okazji spotkania księża mogli też złożyć ofiarę na Sztandar Apostolatu Margaretek Diecezji Sosnowieckiej. "Będzie ona wyrazem wdzięczności kapłanów za dar modlitwy członków Apostolatu o świętość życia kapłanów" - mówi ks. Tomasz Zmarzły, diecezjalny moderator stowarzyszenia. Dzieło nowego sztandaru Apostolatu można wesprzeć także dzięki zbiórce publicznej dostępnej na stronie https://zrzutka.pl/rxprhf