Wojkowice: XIII Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Data dodania: 2019.02.05

W wojkowickim Miejskim Ośrodku Kultury 29 stycznia 2019r. odbyła się gala  XIII Międzygminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Wojkowice 2019. Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Wojkowicach i Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach.   Przesłuchania do konkursu odbyły się w dniu 15.01.2019 roku.  Patronat nad konkursem objęli Ksiądz Biskup  Piotra Skucha i Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba.   Był  to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów placówek oświatowo – wychowawczych, opiekuńczych, kulturalnych i parafialnych. Mogły w nim uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat. Swoje nadzwyczajne umiejętności wokalno-artystyczne zaprezentowało 53 solistów z  których komisja  wybrała następujących finalistów:

w kategorii 0-I

I miejsce  -  Natalia Kulka- Siemianowickie Centrum Kultury

II miejsce -  Paulina Knapik  - Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 2 w Sarnowie

III miejsce  -  Aurelia Sobolewska-  Szkoła Podstawowa w Sarnowie

w kategorii II-IV  wyróżnienia otrzymały:

Natalia Lemantowicz   -  Szkoła Podstawowa Nr 17 w Chorzowie

Amelia Bereżańska -  Chorzowskie Centrum Kultury w Chorzowie

Julia Wilk - Chorzowskie Centrum Kultury w Chorzowie

w kategorii V- VIII, III gimnazjum

I miejsce -  Julia Mańka – Szkoła Podstawowa w Bobrownikach

II miejsce -  Paulina Rożek – Szkoła Podstawowa w Bobrownikach

III miejsce -  Zuzanna Madej Szkoła Podstawowa Nr 54 w Bytomiu

Wyróżnienia:

Zuzanna Wantuch  -  Pracownia Irmina Garus- Barczewska

Alicja Szymańska  -  Klub Muzyczny Bakcyl

Weronika Kaca  - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Czeladzi

Julia Mika - Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu

Z laureatkami konkursu udało się zamienić kilka słów. Natalia powiedziała, że w konkursie bierze udział już któryś raz. W przyszłości chce zostać piosenkarką, obecnie uczęszcza do Szkoły Muzycznej w Bytomiu-Szombierkach. Uczy się gry na skrzypcach oraz śpiewu. Mimo tak młodego wieku na swoim koncie ma wiele sukcesów. Julka natomiast oznajmiła, że śpiewa już od czwartego roku życia. Uczęszcza na zajęcia wokalno-taneczne w Szkole Podstawowej w Bobrownikach. Myśli o tym, aby w przyszłości śpiewać zawodowo. Cała impreza bardzo jej się podobała.

Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności: widownia i zaproszeni goście byli zachwyceni. Oklaskom nie było końca. Wszyscy nie mogą się doczekać kolejnej edycji konkursu.

Anna Trzcionka Czyż
Agnieszka Gołkowska