"Wśród nocnej ciszy..." - Boże Narodzenie w Katedrze

Data dodania: 2018.12.25

O obowiązku wdzięczności Bogu - odpłacaniu dobrocią za okazaną dobroć, mówił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawiając Pasterkę w sosnowieckiej Bazylice Katedralnej. Tradycyjnie rozpoczęła się ona od procesji wejścia z figurką Dzieciątka Jezus, która następnie została złożona w szopce.

"Jezus przyszedł na ten świat, by uczynić go lepszym, aby zwalczyć wszelkie zło niszczące i dręczące człowieka, aby ludziom otworzyć bramy nieba i dać im wieczność szczęśliwość. Ale rodząc się jako człowiek okazał nam także ogromną wartość życia ludzkiego" - powiedział Biskup przypominając, że Jezus wyświadczył nam swoim narodzeniem wielkie dobro także dlatego, że ukazał po co i dla Kogo się żyje.

25 grudnia podczas Mszy św. sprawowanej w Katedrze o g. 12 Ksiądz Biskup Grzegorz Kasak poświęcił spiżowe drzwi główne i boczne w bazylice katedralnej. Oba bogato zdobione podwoje to dzieło prof. Czesława Dźwigaja. Główne drzwi upamiętniają ubiegłoroczny jubileusz 25-lecia diecezji, a drzwi boczne - 100-lecie niepodległości.