Wybory w Radzie Sosnowieckiej Rycerzy Kolumba

Data dodania: 2020.06.08

W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu-Środuli na koniec roku bratniego odbyły się wybory w Radzie Rycerzy Kolumba im. św. Rafała Kalinowskiego. Wybory poprzedziła Msza św. odprawiona przez Kapelana Rady, ks. Dariusza Salamona SCJ, w intencji Rycerzy Kolumba oraz tegorocznych maturzystów. Po Mszy św. brat Józef Naziemiec odczytał nazwiska braci zgłoszonych na funkcje w radzie. Ze względów bezpieczeństwa z powodu pandemi koronowirusa wyboru dokonano przez aklamacje, pamiętając w kościele o odpowiednim dystansie osób.

Nowym Wielkim Rycerzem został Roman Majewski, a jego zastępcą Artur Żak. Poza tym w skład Rady weszli:

Kanclerz - Konrad Kowalski

Skarbnik - Jacek Pasek

Kronikarz - Artur Malina

Radca - Mieczysław Szywacz

Kustosz - Adam Świeżak

Strażnik Wnetrz - Jerzy Krupa

Strażnik Bram - Czesław Woźniak

Powiernicy - Pakula Zenon, Jerzy Bałazy, Jerzy Gęborek

Sekretarz d/s finansów - Włodzimierz Mucha

Kapelanem Rady - ks. Dariusz Salamon SCJ.

Nowemu Wielkiemu Rycerzowi bratu Romanowi oraz wszystkim wybranym funkcjonariuszom składamy serdeczne gratulacje! Niech dobrze nam służą i pamiętajmy o nich w modlitwach. Viwat Jezus!

Jan Musiał KofC IV