Wywiad z Neoprezbiterami A.D. 2021 (audio)

Data dodania: 2021.05.26

Za nami Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zgodnie z tradycją diecezji sosnowieckiej w przeddzień tego święta, w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu odbywają się zawsze święcenia prezbiteratu, które w tym roku z rąk bp. Grzegorza Kaszaka przyjęli: ks. Wojciech Jarczyk oraz ks. Tomasz Jaskuła.

Ks. Jarczyk pochodzi z parafii pw. św. Barbary w Jaworznie, natomiast ks. Jaskuła wywodzi się z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Zachęcamy do wysłuchania podcastu, w którym nowo wyświęceni kapłani diecezji sosnowieckiej dzielą się swoimi wspomnieniami związanymi z rozeznawaniem powołania.

Neoprezbiterzy opowiadają również o wspólnotach, w których formowali się przed Seminarium oraz dzielą się swoim spojrzeniem na kapłaństwo.

rozmawiał: ks. Przemysław Lech

Rozmowy można wysłuchać
klikając w poniższy baner: