XIV Konkurs Piosenki Maryjnej rozstrzygnięty

Data dodania: 2018.06.06

XIV edycja Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej "Pieśnią sławimy Maryję" dobiegła końca. Wręczenie nagród i koncert finałowy odbył się 5 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Do artystycznej rywalizacji w tej edycji konkursu przystąpiły 64 podmioty wykonawcze w różnych kategoriach wiekowych. Dzieci, młodzież i dorośli swym śpiewem sławili Maryję i wielbili Boga.

Organizatorami konkursu byli: Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu – ks. Michał Borda, Diecezjalny Doradca Metodyczny Religii – Justyna Pitas, Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Czeladzi – Mariola Kozieł, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach – Anna Augustyńska - Czerwińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach – Grażyna Trzcionka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach - Beata Balińska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach – Barbara Pawlak, Kierownik Kopalni Kultury w Czeladzi - Łukasz Kożuch.

Młodych wykonawców 21 i 22 maja oceniała komisja w składzie: przewodniczący Andrzej Sarapata oraz członkowie: Janina Lazur, ks. Tomasz Zmarzły, Krzysztof Kudajczyk oraz Łukasz Kożuch. Komisja nagrodziła 10 podmiotów wykonawczych oraz przyznała 7 wyróżnień.

W kategorii "DZIECI" I miejsce zdobyła Wiktoria Siudyka z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 7 w Dąbrowie Górniczej, II miejsce otrzymała Julia Mika z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, III miejsce wyśpiewały ex quo: Emilia Komendarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Sosnowcu oraz Zuzanna Wasik reprezentująca Towarzystwo Muzyczne Dominanta w Będzinie. Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Patrycja Małota z Zendka, Patrycja Sinicka z Sosnowca i Ada Ferdyn z Rogoźnika.

W kategorii "MŁODZIEŻ" zwyciężyła Katarzyna Posikata z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, II miejsce zdobyła Wiktoria Trefon ze Szkoły Podstawowej w Siemoni a III miejsce otrzymała Aleksandra Karcz reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Sułoszowej . Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Ferdyn z Rogoźnika.

W kategorii "DOROŚLI" zwyciężyła Wiktoria Kieca z parafii w Strzegowej, III miejsce zajęła Weronika Harasimiuk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, wyróżnienia otrzymały Julia Knot z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie oraz Milena Wiśniewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

W kategorii "ZESPOŁY CHÓRY I SCHOLKI" II miejsce otrzymał Zespół dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułoszowej, a wyróżnienie otrzymał Wojkowicki Zespół Bluesowy.

Swą obecnością finałową galę zaszczycili znamienici goście na czele z honorowym patronem konkursu, Księdzem Biskupem Piotrem Skuchą, władzami samorządowymi miasta i powiatu oraz duchowieństwem.

Piątka tegorocznych laureatów 26 maja zaprezentowała się także na koncercie na Rynku w Czeladzi w ramach Festiwalu "Ave Maria".

Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wspaniale śpiewających artystów z całej naszej diecezji sosnowieckiej, a także spoza jej granic. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu już dziś zapraszamy.

Tekst i FOTO: Organizatorzy / Justyna Pitas

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.