XVII Zbiórka Żywności TAK. POMAGAM!

Data dodania: 2019.12.09

Św. Jan Paweł II powiedział, że "człowieka trzeba mierzyć miarą serca". Dzięki XVII Zbiórce Żywności Caritas „TAK. POMAGAM!” wiemy, że mieszkańcy Diecezji Sosnowieckiej mają ogromne serca dające wielu ludziom nadzieję.

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku na terenie naszej Diecezji odbyła się XVII już Zbiórka Żywności Caritas „TAK. POGAM!”. W akcję aktywnie włączyli się wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji. W wybranych sklepach sieci Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour zbierali artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności.

Święta Bożego Narodzenia, to dla większości Polaków czas radości. Jednak obok nas żyją ludzie, którzy nie będą mogli cieszyć się tym okresem w pełni. Aby nie musieli usiąść do pustego stołu, przy którym łzy smutku napływają do oczu, z zebranych produktów zostaną przygotowane dla nich paczki i posiłki świąteczne. Trafią one do najuboższych i potrzebujących, w tym najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych.

To właśnie dla nich nasi wolontariusze poświęcili swój czas, w te mikołajkowe popołudnia. Dzięki ich zaangażowaniu w wielu sercach pojawi się iskierka nadziei, która może rozbłysnąć płomieniem radości.  Jednak ich praca byłaby niczym, gdyby nie ludzie dobrego serca. Gdyby nie ludzie, którzy odpowiedzieli na apel wolontariuszy i zdecydowali się wesprzeć  akcję Caritas. Niektórzy oddawali z tego, co im zbywało. Inni musieli z czegoś zrezygnować, żeby złożyć w koszyku choćby najmniejszy dar. Każda pomoc jest niezwykle cenna, bo pozwala wierzyć, że w tym przepełnionym konsumpcjonizmem świecie są jeszcze ludzie o dobrych sercach, dla których posiadanie, nie jest najważniejsze. Dla których ważniejsze jest „być” aniżeli „mieć”. Dzięki nim w te Święta na wielu twarzach zagości uśmiech.

Wszystkim, którzy włączyli się w XVII Ogólnopolską Zbiórkę Żywności Caritas „TAK. POMAGAM!”, z całego serca dziękujemy.

Ks. Łukasz Gładki
FOTO: Caritas