Z Biskupem w Godzinie Miłosierdzia

Data dodania: 2020.04.19

"Ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je. W tej godzinie stała się łaska dla świata całego: miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość" - to słowa Jezusa, skierowane do świętej siostry Faustyny. W tej szczególnej godzinie śmierci Chrystusa i w szczególnym dniu - w święto Miłosierdzia Bożego Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak przewodniczył Eucharystii w parafii św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu, odprawianej w intencji ustania epidemii, za wszystkich chorych oraz za służby medyczne i wszystkich walczących z koronawirusem.

Przed Eucharystią odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po jej zakończeniu krótkie nabożeństwo, które muzycznie - podobnie jak Mszę św. - ubogacił zespół Ziarno. Dzięki transmisji internetowej Msza św. mogła dotrzeć do kilkuset osób, którzy duchowo łączyli się z parafią i Pasterzem diecezji.