Zagłębie pokłoniło się Jasnogórskiej Pani

Data dodania: 2018.08.25

Ponad 1500 pielgrzymów z diecezji sosnowieckiej - 14 dekanalnych grup z Zagłębia, a także grupy z Targoszyc i Siewierza 25 sierpnia dotarły na Jasną Górę. Ze szczytu powitał ich Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Wzruszający moment był zwieńczeniem trzydniowej wędrówki, która zmieniała serca młodych i starych – po to właśnie jest pielgrzymka, aby poruszyć i zmotywować w nas to, co dobre i szlachetne. Okazją do tego były konferencje, wspólne modlitwy, ale także konkretne propozycje i zachęty – do Wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie oraz objęcia tego wydarzenia modlitewną i materialną troską (24 sierpnia podczas Mszy św. w Ligocie Woźnickiej zbierano na ten cel ofiary na tacę), a także włączenia się w wolontariat hospicyjny, co proponowało Hospicjum św. Tomasza Apostoła ze swoim kapelanem, ks. Mariuszem Biśtą. Warto przypomnieć, że od lat sosnowieckie hospicjum zabezpiecza medycznie naszych pielgrzymów.

Po przyklęknięciu lub chwili leżenia krzyżem przed Szczytem Jasnogórskim kilkanaście minut w kolejce do kaplicy i wreszcie upragnione spojrzenie w oczy i pokłon Pani Jasnogórskiej, a potem Msza św. o g. 19 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, który w intencji pielgrzymów modlił się także 26 sierpnia, w uroczystość NMP Częstochowskiej, podczas Mszy św. o g. 7.

Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej,
Matko o twarzy jak polska ziemia znaczonej bliznami,
do serca Swego jak Syna nas przygarnij,
Królowo nasza, Tarczo obronna, módl się za nami!