Zawierzenie i błogosławieństwo Miasta Czeladź

Data dodania: 2020.04.02

Klęcząc po raz kolejny u stóp Pani Czeladzkiej, w wigilię rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, ks. Jarosław Wolski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława, dokonał uroczystego aktu zawierzenia Panu Jezusowi i Matce Najświętszej naszej Ojczyzny, wszystkich Polaków i Diecezji Sosnowieckiej.

Celebrans modlił się za tych, którzy muszą podejmować w tym czasie bardzo trudne decyzje. Prosił  o modlitwę za służby sanitarne i mundurowe, lekarzy, pielęgniarki i wszystkich narażających swoje życie w walce z pandemią.

"Potrzeba nam tego spojrzenia na Matkę Najświętszą. Potrzeba nam nawet wtedy, kiedy czujemy się samotni. Może nawet czujemy się bezradni. Może również nie wolni od lęku a nawet strachu. Trzeba spojrzeć na obraz naszej Matki i Królowej. Trzeba uświadomić sobie że ta, która dostrzegła najmniejsze nawet potrzeby ludzkie, widzi również to co jest w naszych sercach. Ona jest najlepszą wspomożycielką, Ona jest najlepszą orędowniczą, Ona jest najlepszą pocieszycielką i tą która w sposób pewny wprowadzi wprost do Jezusa. Potrzeba nam tergo zaufania Jezusowi, bo przecież On jest który powiedział: "Ja Jestem z wami, aż do skończenia świata". Jego Matka daje nam pewność , że jeżeli jesteśmy przy Niej, do Niej się zwracamy, to ta która stała wiernie pod krzyżem Chrystusa nieodmiennie będzie stać z nami kiedy zawierzymy i zaufamy jej Synowi" Powiedział w homilii ks. Jarosław Wolski.

"Nie chcę organizować żadnego zgromadzenia religijnego, bo to nie o to chodzi. Tutaj jest coś więcej.  Postanowiłem przejść zaplanowaną trasę samotnie, modląc się i błogosławiąc miasto i parafię Czeladź" – dodał na koniec.