2Tm2,3 zagrali w Sosnowcu

Data dodania: 2019.04.10

W ubiegły piątek, 5 kwietnia, w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Sosnowcu odbył się akustyczny koncert zespołu "2Tm2,3". Został nazwany pasyjnym, ponieważ poświęcony był przygotowaniu na mękę Chrystusa i Jego zmartwychwstanie. Kościół był pełny, a wśród publiczności znalazły się także licznie rodziny z dziećmi, które dobrze bawiły się podczas występu 2Tm2,3.

Grupa 2Tm2,3 doskonale potrafi rozgrzać publiczność swoją muzyką i wprowadzić w stan refleksji – niezależnie, czy jest to koncert „czadowy” z ciężkim metalowym brzmieniem w klubie czy akustyczny w kościele. Doświadczenie muzyków pozwala im na nawiązanie dobrego kontaktu ze słuchaczami i zainteresowanie ich swoim przekazem.

Zespół zagrał wiele swoich piosenek akustycznych, lecz pojawiły się także spokojniejsze wersje utworów z płyt „czadowych”. Nie zabrakło „Nad rzekami Babilonu”, „Słuchaj Izraelu” czy „W obliczu Aniołów”. Uczestnicy koncertu byli zapraszani przez muzyków do śpiewania oraz mogli liczyć na bis, a po występie na autografy i zdjęcia.

Zespół 2Tm2,3 powstał w 1997 roku, a w jego skład wchodzą znani polscy muzycy rockowi: Tomasz Budzy Budzyński (Armia), Dariusz Maleo Malejonek (Maleo Reggae Rockers), Robert Litza Friedrich (Luxtorpeda, Arka Noego), Angelika Korszyńska – Górny, Robert Drężmak Drężek (Luxtorpeda, Arka Noego), Krzysztof Kmieta Kmiecik (Luxtorpeda, Arka Noego), Beata Polak.

Podczas sosnowieckiego koncertu muzycy wspierani byli przez Kacpra Rynka, Marka i Mikołaja Pospieszalskich oraz Karola Nowackiego. Nazwa zespołu pochodzi z biblijnego fragmentu z 2 Listu do Tymoteusza: „Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa”, teksty piosenek zaś oparte są na Piśmie Świętym.

 

Tekst: Joanna Iwaszenko
Foto: Joanna i Renata Iwaszenko

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.