Będzin, Parafia pw. św. Siostry Faustyny

42 - 500 BĘDZIN

TEL:  504 725 744

Liczba mieszkańców: 2 100

Rys historyczny: Parafia pw. św. Siostry Faustyny w Będzinie została ustanowiona 15 września 2005 r. przez biskupa sosnowieckiego Adama Śmigielskiego SDB. Pierwszym proboszczem został ks. Antoni Kazior.

Początkowo do sprawowania kultu służyły pomieszczenia byłej fabryki obuwia "Chełmek", które pobłogosławił 2 października 2005 r. biskup sosnowiecki. Obecnie, na zakupionej przez parafię działce budowlanej, usytuowana została - ofiarowana przez Parafię pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Sosnowcu-Borze - kaplica, którą pobłogosławił 7 października 2007 r. biskup sosnowiecki Adam Śmigielski SDB. Trwają prace przy budowie nowej świątyni. W kościele umieszczony jest obraz Jezusa Miłosiernego, który w roku jubileuszu 20-lecia diecezji odwiedził wszystkie wspólnoty parafialne. Obok niego w ołtarzu umieszczone są relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny.

Do parafii należą:

Ulice: Brzozowa, Dębowa Jaworowa, Kalinowa, Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, Olszynowa, Sierżanta Załogi, Wierzbowa.

Święto patronalne (odpust parafialny):

5 października – św. Faustyny Kowalskiej

Msze święte:

W niedzielę i święta godz.: 9.00, 12.00, 17.00

W dni powszednie godz.: pon., śr., czw., pt., sob. – 18.00, wt. – 7.00

Prezbiterzy w parafii:

Proboszcz: ks. Gerard Małodobry

Poprzedni proboszczowie:

ks. Antoni Kazior, ks. Jacek Sablik

Strona internetowa parafii: www.faustyna.wiara.org.pl oraz www.facebook.com/faustynabedzin