Nowoczesny oddział psychiatrii dziecięcej w Klimontowie

W znanym w całym regionie szpitalu dziecięcym im. Jana Pawła II w Sosnowcu Klimontowie uroczyście otwarto rozbudowane i zmodernizowane Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży – największy w województwie śląskim ośrodek tego typu, a zarazem pierwszy leczący dzieci i młodzież kompleksowo, zgodnie z wytycznymi Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. 15 marca placówkę poświęcił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Kierownikiem centrum jest prof. Małgorzata Janas-Kozik, która zaznacza, że celem jest ograniczenie leczenia szpitalnego, szczególnie powrotów do placówki, a zastąpienie tego psychoterapią czy wsparciem we własnym środowiskiem. Centrum wspomoże małych pacjentów z zaburzeniami odżywiania (anoreksja i bulimia), schizofrenią, depresją, stanami maniakalnymi oraz zaburzeniami neurorozwojowymi. Placówka poza częścią szpitalną ma także oddział dzienny i sale terapeutyczne, pacjenci mogą korzystać z patio, klas lekcyjnych, sali gimnastycznej i jadalni. Wszystkie pokoje chorych posiadają węzeł sanitarny i klimatyzację, a cały obiekt jest monitorowany.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 9 mln zł. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki współfinansowaniu przez Urząd Marszałkowski. 


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.