Radio Maryja i Telewizja TRWAM w Wolbromiu

"Tylko po części możemy sobie wyobrazić, jak bardzo musi boleć naszą Matkę, która jest też Matką Boga, niewdzięczność i obojętność z naszej strony za całe dobro, jakie za Jej przyczyną nieustannie otrzymujemy z nieba. A patrząc na nasz dzisiejszy świat, widzimy, że ciągle bardzo potrzebujemy Jej Matczynego wstawiennictwa" – przypomniał Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak osobom zebranym w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Wolbromiu oraz wszystkim łączącym się z parafią podczas Eucharystii, dzięki transmisji nadawanej przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Wolbromiu na zaproszenie ks. proboszcza Tadeusza Maja zgromadziło osoby z wielu miejscowości, także spoza naszej diecezji.

W homilii Biskup przekonywał, że na nawiedzające nas kataklizmy powinniśmy patrzeć przez pryzmat wiary, jako na znaki od Pana Boga. "Siły przyrody, nad którymi człowiek nie ma władzy, które go przerastają i tak często trwożą, winny być dla nas znakami, których sens powinniśmy próbować odczytywać na modlitwie" – przypomniał ubolewając, że wiele osób, próbujących pokazywać rzeczywistość w ten sposób, jest atakowanych i wyśmiewanych. "Wszystko po to, by wmówić, że nie ma żadnej kary i że w związku z tym można żyć tak, jak się komu podoba, tak jakby Boga w ogóle nie było" – konkludował. Zaznaczył, że niszczycielskie moce żywiołów mogą być powstrzymane przez panującego nad nimi Boga dzięki naszym modlitwom.

"Trzeba jeszcze raz jasno przypomnieć wszystkim Polakom i całemu światu, że ratunek przed kataklizmami i żywiołami dla świata jest tylko w Bogu Wszechmogącym. Nie pobudzajmy więc Go do gniewu. Pan Stworzenia jest miłosierny, cierpliwy i skory do przebaczania, ale kiedy uparcie trwamy w grzechu i odrzucamy Jego miłosierdzie karze nas w ten czy inny sposób. (…) Boże zachowaj Polskę i świat cały od niebezpieczeństw! Nie obrażajmy Boga, aby tu na ziemi żyło się nam dobrze i szczęśliwie. Matko Boża, prosimy, broń nas przed grzechem" – zakończył Biskup.

Po Mszy św. o g. 21 zaczęły się transmitowane z parafii "Rozmowy niedokończone". Tematem "27 lat katechezy w polskiej szkole – blaski i cienie" zajmowali się ks. Michał Borda -dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii, dr hab.. Marek Walancik z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Mirosława Kolwas-Soczyńska – dyrektor sosnowieckiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty oraz katechetka i doradca metodyczny religii Bożena Szymonek.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.