Kategoria Video

Syberka: dzieci przedstawiły jasełka

8 stycznia na niedzielnej Eucharystii w parafii Nawiedzenia NMP w Będzinie na osiedlu Syberka wystąpiły dzieci z MZS nr 2 w Będzinie z grupy 0 "Smerfy" przedstawiając Jasełka.

Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny (video)

Życzenia świąteczne bp. Grzegorza (video)

Świąteczne życzenia od Sosnowieckiego Hospicjum

"Na koniec 2016 roku chcielibyśmy trochę podsumować jak on nam upłynął oraz przedstawić jakie plany mamy na kolejny rok. Ponadto pragniemy złożyć Wam życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia" - piszą przedstawiciele sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza. Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Kolęda dla pielgrzymów z Ghany i USA

Wolontariusze, rodziny przyjmujące pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży, uczestnicy Wieczorów Uwielbienia (Grupa MT5,7) śpiewają kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze" i składają życzenia pielgrzymom z Ghany i USA goszczącym w jaworznickiej parafii św. Wojciecha i św. Katarzyny - zapraszamy do obejrzenia filmu.

Spotkanie opłatkowe zgromadzeń zakonnych (video)

Akatyst w Katedrze (video)

W niedzielę 11 grudnia w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu również zostało odprawione nabożeństwo Akatystu, które poprowadziła Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie Cieszymy się, że na wieść o Akatyście ławki Katedry wypełniły się modlącymi i śpiewającymi ku czci Bogurodzicy. Z radością przyjęliśmy zwłaszcza obecność Pasterza Diecezji Sosnowieckiej Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, który na koniec Akatystu pobłogosławił wszystkich zebranych.

Uroczysty charakter śpiewu, piękno melodii, głębia słów pozwoliły w skupieniu jeszcze raz spojrzeć na tak dobrze nam znaną, a wciąż na nowo zaskakującą postać naszej Najlepszej Matki. Ona łączyła w sobie delikatność i siłę, kobiecą wrażliwość i nieugiętą stałość. Mogliśmy jeszcze raz zatrzymać się w podziwie przed jej cichym trwaniem przy Bogu i zanurzyć w kochającym spojrzeniu, którym obdarza nas każdego dnia.

VIDEO: Piotr Dudała

PSG ratuje Festiwal Kolęd (video)

12 grudnia w obecności Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka prezes Polskiej Spółki Gazownictwa Jarosław Wróbel oraz dyrektor MFKiP, ks. Piotr Pilśniak podpisali umowę o partnerstwie strategicznym. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej przygotowanej przez Fundację Warsztat Wiedzy na zlecenie Festiwalu.

Wielki biznes wspiera polską kulturę: video

Partnerem Strategicznym Midzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika została Polska Spółka Gazownictwa. To jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. Jak czytamy na stronie internetowej PSG "Polska Spółka Gazownictwa prowadzi działalność sponsoringową na terenie całego kraju. Firma wspiera wartościowe projekty o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym przede wszystkim w następujących obszarach: ekologia i ochrona środowiska, sprawy społeczne, nauka i edukacja, sport i kultura".

Wawelskie jubileusze małżeńskie (video)

22 października w parafii św. Barbary w Sosnowcu odbyła się uroczystość Wawelskich Jubileuszy Małżeńskich. Relację z odnowienia ślubowania i wspólnej modlitwy blisko 100 par można znaleźć TUTAJ, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmowego teledysku.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.