Dzień w diecezji - 29 kwietnia 2017

29 kwietnia w diecezji

g. 11 pielgrzymka Żywego Różańca do bazyliki NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

 

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 10.00 Penitencjarz diecezjalny

g. 10.00 - 11.30 ks. Marian Jankowski

g. 11.30 - 12.00 Penitencjarz diecezjalny

g. 17.00 - 18.00 Penitencjarz diecezjalny

"Gramy dla mamy" z Bodo Cafe

Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na VI Koncert Charytatywny z cyklu "Gramy dla mamy". Tegoroczny koncert będzie wyjątkowy ponieważ połączony z Jubileuszem 25-lecia diecezjalnej Caritas. To wyjątkowe wydarzenie dedykujemy matkom i dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, pragnąc pomóc urzeczywistnić ich marzenia o normalnym życiu. Początkową ideą koncertu było zebranie funduszy na budowę, a obecnie na funkcjonowanie działającego od 2015 roku Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Jest to również okazja do podziękowania osobom, które wspierają dzieła Caritas, a także możliwość wspólnego, rodzinnego świętowania Dnia Matki.

Czytaj więcej

Klerycy zapraszają na maryjne sympozjum

Kleryckie Stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej naszego Seminarium Duchownego wraz z klerykami archidiecezji częstochowskiej organizuje sympozjum naukowe "Życie chrześcijańskie – w łączności z Maryją Niepokalaną" w 300-lecie koronacji wizerunku Maryi Jasnogórskiej, 100-lecie objawień w Fatimie i 100-lecie istnienia Rycerstwa Niepokalanej.

Czytaj więcej

Bukowno-Bór: Biskup podziwiał prace wokół kościoła

Pięknieje teren wokół świątyni NMP Wspomożycieli Wiernych w Bukownie-Borze Biskupim. Jedna z najmniejszych parafii w diecezji poczyniła sporo inwestycji - przede wszystkim kilkaset metrów kostki brukowej przed świątynią oraz wokół niej w tzw. ciągu procesyjnym. Jak zaznacza proboszcz parafii, ks. Krzysztof Bujak, dzięki niwelacji terenu i pracom z każdej strony do kościoła można wejść bez żadnego stopnia, co jest szczególnie ważne dla rodziców z małymi dziećmi i niepełnosprawnych. Ziemia z niwelacji skarpy posłuży w najbliższej przyszłości do wybudowania parkingu. Teren wypiękniał także dzięki nasadzeniu 85 krzewów ozdobnych (m.in. klonu kanadyjskiego, karłowatych jodeł i świerków) oraz rabatów kwiatowych. Przygotowano także iluminację frontowej ściany i kapliczki. Postęp prac podziwiał 26 kwietnia Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Czytaj więcej

Goście z USA w Domu Matki i Dziecka Caritas

Fundacja Timken znana jest w Polsce z bardzo wielu inicjatyw charytatywnych. W naszej diecezji to przede wszystkim wsparcie Domu Matki i Dziecka Caritas przez ufundowanie ogrodu z wyposażeniem placu zabaw. Przedstawiciele amerykańskiej fundacji Jim i Heidi Gresh oraz dyrektor Timken Polska 27 kwietnia spotkali się z Księdzem Biskupem Grzegorzem Kaszakiem i dyrektorem Caritas ks. Tomaszem Folgą. Spotkanie odbyło się w Domu Matki i Dziecka i pozwoliło na wzajemną wymianę doświadczeń oraz przedstawienie planów diecezjalnych instytucji pomocowych. Wśród nowych inicjatyw wspieranych przez Fundację Timken znajdzie się Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Olkuszu, gdzie kilkudziesięciu seniorów jeszcze w tym roku będzie otrzymywało codzienne wsparcie.

Czytaj więcej

Wizytacja kanoniczna w Bukownie

 W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak przeprowadził wizytację kanoniczną w Parafii św. Andrzeja Boboli w Bukownie. W drzwiach świątyni został powitany przez ks. proboszcza Wojciecha Tkacza i przedstawicieli parafian: państwa Leokadię i Leopolda Derdów oraz Helenę i Władysława Kajców. Po wejściu do kościoła i modlitwie wysłuchał sprawozdania z życia parafii od ostatniej wizytacji i zapoznał się z zamierzeniami na najbliższą przyszłość.

Czytaj więcej

149 godzin – Rekolekcje Ewangelizacyjne

149 godzin to nauczanie bliskie życiu, szkoła modlitwy, moc Eucharystii, inspirujące warsztaty, świetni ludzie i kapitalne miejsce. To rekolekcje organizowane przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji sosnowieckiej od wielu lat. Rok w rok zapraszamy wszystkich, którzy wierzą, nie wierzą, wątpią, szukają, pragną czegoś więcej. I rok w rok widzimy, jak Bóg w tym czasie przemienia serca, przywraca wiarę, zaskakuje, odnawia i czyni cuda.

Czytaj więcej

Kalendarium posług Ks. Bp. G. Kaszaka (maj)

KALENDARIUM POSŁUG KS. BISKUPA GRZEGORZA KASZAKA ORDYNARIUSZA DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ MAJ 2017 R. (STAN NA 26 KWIETNIA 2017 R.)

 

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolonie Caritas

Jak co roku Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum na kolonie letnie "Wakacyjna przygoda". Szczegóły w siedzibie Caritas (Sosnowiec, ul. Korczaka 5), na www.sosnowiec.caritas.pl lub pod nr tel. 32 363 03 79 codziennie od 9.oo do 16.oo.

Czytaj więcej

20-lecie Komandorii Zagłębiowskiej

W dniach 22 i 23 kwietnia Komandoria Zagłębiowska Stowarzyszenie Dam i Kawalerów Orderu św. Stanisława świętowała 20-lecie istnienia – tak zwany porcelanowy jubileusz. Dwadzieścia lat za nimi! Czy dużo to, czy mało? Mając na uwadze perypetie jakich los nie szczędził Komandorii Zagłębiowskiej to oczywiście sporo, ale z drugiej strony… Dwudziestolatek, dwudziestolatka to młodzieniaszkowie przecież. Order liczy sobie, ni mniej, ni więcej tylko 252 lata. Ileż to wspaniałych postaci zostało nim uhonorowanych w historii? Trudno byłoby wymienić tutaj chociażby tylko tych najznamienitszych.

Czytaj więcej


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.