Dzień w diecezji - 22 września 2017

22 września w diecezji

g. 15 sztafeta modlitwy o powołania kapłańskie – Ożarowice, parafia św. Barbary.

g. 18 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Rity z ucałowaniem jej relikwii w kościele NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej.

 

Dzień imienin: Tomasza

obchodzą księża: Folga, Jarząbek, Koczur, Kryczko, Smalcerz.

 

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 9.30 ks. Adam Gołąb

g. 9.30 - 11.00 Penitencjarz diecezjalny

g. 11.00 - 12.30 Księża Sercanie

g. 15.00 - 16.00 ks. Stanisław Kołakowski

g. 16.00 - 18.00 Penitencjarz diecezjalny

 

Kalendarz diecezjalny - październik

INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY

INTENCJA OGÓLNA:

Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

Czytaj więcej

Kino wokół wartości A.D. 2017

Przed nami kolejna już, ciesząca się dużym zainteresowaniem, edycja projektu KINO WOKÓŁ WARTOŚCI. Projekt, jak co roku, skierowany jest do księży, katechetów, młodzieży szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu skłonić młodego człowieka do refleksji nad sensem życia i budowania swojego życia w oparciu o trwałe, pewne i uniwersalne wartości. W ramach tegorocznej akcji zapraszamy młodzież na specjalne projekcje filmów do kina Helios w Sosnowcu (ul. Modrzejowska 32b).

Czytaj więcej

Uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Sosnowca zapraszają 1 października (niedziela) do wspólnego świętowania Uroczystości św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Odpustowej Eucharystii o g. 18 przewodniczył będzie ks. Kanclerz Mariusz Karaś. Po Mszy świętej będzie możliwość uczczenia relikwii świętej i nastąpi obrzęd poświęcenia płatków róż. Od piątku 22 września o godz. 17.45 w klasztorze sióstr rozpocznie się nowenna przed Uroczystością.

Czytaj więcej

Spotkanie papieskich szkół z diecezji

Święty Jan Paweł II - taki patron zobowiązuje! 20 września w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu odbyło się spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II. Wraz z ks. dyrektorem Michałem Bordą wspólnie planowali oni inicjatywy edukacyjne i wychowawcze na rozpoczynający się rok szkolny. W naszej diecezji święty papież patronuje 14 szkołom i jednemu domowi kultury.

Czytaj więcej

Pogrzeb ks. Kazimierza Mrówki

21 września w rodzinnej Grabowej, gdzie z jego inicjatywy wybudowano kościół parafialny, pochowany został śp. ks. Kazimierz Mrówka, wieloletni proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Niegowonicach. Eucharystii pogrzebowej odprawianej przez licznych kapłanów przewodniczył Ksiądz Biskup Piotr Skucha. Ks. Kazmierz Mrówka przeżył 87 lat, z których 60 w kapłaństwie.

Czytaj więcej

Aukcja na rzecz hospicjum

Sosnowieckie Hospicjum jeszcze w tym roku otworzy nową siedzibę, dzięki której będzie mogło jeszcze lepiej pomagać najbardziej potrzebującym - tym, którzy nie mogą funkcjonować w warunkach domowych. 27 września serdecznie zapraszamy na charytatywną aukcję, z której dochód przeznaczony będzie na działalność placówki. Już dziś zapraszamy także do Sosnowca na charytatywny koncert Janusza Radka 10 października!

Czytaj więcej

Zdjęcia z pielgrzymki do Fatimy

Nasi diecezjanie z Księdzem Biskupem Grzegorzem Kaszakiem są na pielgrzymce w Fatimie. Wraz z zapewnieniem o modlitwie przesyłają kilka zdjęć. Jeśli pojawią się kolejne, galeria będzie aktualizowana:

Czytaj więcej

Nowe Życie - kolejna edycja kursu

"Po kursie czuję się naprawdę wolna i wreszcie mam pokój w sercu. I wiem jak ma i jak będzie wyglądać moje dalsze życie. Moje nowe życie, po 44 latach. Chwała Panu" - napisała jedna z uczestniczek poprzedniej edycji kursu Nowe Życie. Kolejna edycja "czasu spotkania z Bogiem, który przychodzi i porusza serca" odbędzie się w dniach 30 września – 1 października w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Sosnowcu (Ostrowy Górnicze, ul. Starzyńskiego 74). Zapisy na stronie: https://przyjacielejezusa.org/nowe-zycie/

Czytaj więcej

Wyjątkowa pielgrzymka do Chin

Zapraszamy na wyjątkową pielgrzymkę do Chin "Chińska przygoda – Pekin". Wyjazd w czasie majowego weekend 2018 (29.04-7.05) w bardzo atrakcyjnej cenie! Zapraszamy do zapoznania się z programem:

Czytaj więcej


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.