Jubileusz Diecezji - wideo

Poniżej link do filmu na Youtube

{youtube}www.youtube.com/watch?v=Vzg8Fi6gCs8&t=4s/youtube}

Dzień w diecezji - 27 marca 2017

27 marca w diecezji

 

Rocznica śmierci:

2010 - ksiądz Stanisław Kleczaj (Kielce, Mirzec).

 

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 10.00 ks. Stanisław Kołakowski

g. 10.00 - 11.00 ks. Łukasz Tkaczyk

g. 11.00 - 12.30 Penitencjarz diecezjalny

g. 15.00 - 16.30 ks. Piotr Madeja

g. 16.30 - 18.00 Penitencjarz diecezjalny

Katolickie LO zaprasza na dzień otwarty

Już za tydzień, 2 kwietnia, zapraszamy do Sosnowca na dzień otwarty dla kandydatów do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i klasy VII Katolickiej Szkoły Podstawowej. W programie zwiedzanie szkoły, warsztaty i lekcje pokazowe oraz słodki poczęstunek i kiermasz wielkanocny.

Czytaj więcej

25 wspieranych rodzin w Syrii na 25-lecie

"Wsłuchując się w przesłanie papieża Franciszka zdecydowałem, że nasza sosnowiecka diecezja w ramach programu "Rodzina Rodzinie" Caritas Polska weźmie w opiekę 25 rodzin w Syrii – bo wszystko co czynimy jednemu z tych braci najmniejszych Panu Jezusowi czynimy" - ogłosił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak podczas jubileuszowej Mszy św. w Katedrze 25 marca.

Czytaj więcej

Za nami ćwierć wieku istnienia diecezji

"Dziś, po dwudziestu pięciu latach istnienia naszej diecezji, serdecznie dziękujemy naszemu wielkiemu świętemu za jego postanowienie, a Panu Bogu pragniemy okazać naszą wdzięczność, sprawując tę uroczystą Mszę św. dziękczynną w pięknej, cały czas odnawianej sosnowieckiej bazylice katedralnej. (…) Patrząc na dwadzieścia pięć lat istnienia Kościoła sosnowieckiego, możemy powiedzieć, że decyzja Jana Pawła II była odważna i jakże pożyteczna" – mówił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak 25 marca podczas jubileuszowej Eucharystii rozpoczynającej obchody 25-lecia diecezji sosnowieckiej. Wraz z nim Eucharystię odprawiali Księża Biskupi Piotr Skucha i Jerzy Maculewicz (pochodzący z Dąbrowy Górniczej administrator apostolski w Uzbekistanie) oraz liczni kapłani. Udział wzięli w niej m.in. wicepremier Piotr Gliński, lokalni parlamentarzyści i samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, stowarzyszeń i wierni ze wszystkich parafii. W czasie Mszy św. Biskup zapowiedział także, że diecezja w ramach programu "Rodzina Rodzinie" Caritas Polska weźmie w opiekę 25 rodzin w Syrii. O przebiegu uroczystości ze specjalnie wysłanego listu dowie się też papież Franciszek.

Czytaj więcej

Transmisja jubileuszu w TVP INFO

25 marca przypada 25. rocznica utworzenia diecezji sosnowieckiej. Z tej okazji specjalne transmisje z Sosnowca przeprowadzi TVP INFO. Pierwsze łączenie i wywiad z Księdzem Biskupem Grzegorzem Kaszakiem już o g. 8.30. Łączenie odbędzie się także podczas Mszy św. w bazylice katedralnej, która rozpocznie się o g. 10.30 z udziałem delegacji parafii, samorządowców i parlamentarzystów na czele z wicepremierem Piotrem Glińskim.

Życzenia dla diecezji sosnowieckiej

Jubileusz 25-lecia diecezji, którego świętowanie uroczyście rozpoczniemy 25 marca podczas Mszy św. w Katedrze, to okazja do składania życzeń, ale też przypomnienia jak wielką rolę pełni lokalny Kościół dla społeczeństwa. W Parlamencie i przesłanych do nas listach przypomnieli o tym nasi posłowie i senatorowie. Jutrzejsze uroczystości zaszczyci też swoją obecności wicepremier Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. Gratulacje i życzenia spływają także od grup i stowarzyszeń.

Czytaj więcej

Uroczyście rozpoczynamy jubileusz diecezji

Serdecznie zapraszamy na oficjalną inaugurację jubileuszu 25-lecia diecezji sosnowieckiej - Mszę św. 25 marca w Katedrze z wyjątkową oprawą muzyczną! Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup poświęci figury MB Fatimskiej, które będą peregrynowały po rodzinach we wszystkich parafiach naszej diecezji.

Czytaj więcej

Przedmaturalna pielgrzymka na Jasną Górę

Wypowiedzianym przez młodzież uroczystym aktem zawierzenia abiturientów w opiekę Matki Bożej zakończyła się diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. "W trudnych sytuacjach, kiedy serce przepełnione jest strachem, człowiek szuka pomocy u Pana Boga. Bo to Ten, któremu zależy na nas, który nie tylko pragnie naszego dobra, ale także je sprawia. To jest najkrótsza definicja miłości - "kocham cię" to znaczy pragnę Twojego dobra i będę robił wszystko, by to dobro dla ciebie zdobyć, nawet jeśli będzie to dużo kosztowało" - przypomniał w kazaniu Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak podkreślając rolę Maryi orędującej za nami. W Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył on Mszy św. dla ponad 1500 młodych, ich katechetów i nauczycieli.

Czytaj więcej

Ministranci na zawodach piłki nożnej

18 marca w Olkuszu odbyły się eliminacje diecezjalne turnieju halowej piłki nożnej dla ministrantów i lektorów. W kategorii ministrantów zwyciężyła parafia św. Maksymiliana w Olkuszu, zaś w obu kategoriach lektorskich – gimnazjalnej oraz dla uczniów szkół średnich bezkonkurencyjna okazała się parafia Najświętszego Zbawiciela w Przegini.

Czytaj więcej


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.