Olkusz: 10 nowych ministrantów

Data dodania: 2021.04.28

W niedzielę Dobrego Pasterza 25 kwietnia 2021 roku w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu miało miejsce włączenie 10 kandydatów do grona ministrantów. Aktu przyjęcia w szeregi ministrantów dokonał proboszcz - ks. Henryk Chmieła.  Uroczystą asystę liturgiczną przygotowali nowi ministranci.

Formacja chłopców trwała 7 miesięcy, pod czujnym okiem diakona Tomasza Jaskuły – opiekuna kandydatów. Spotkania, kiedy to było tylko możliwe odbywały się przy parafii, a w czasie surowych obostrzeń z racji pandemii, on-line.

Podczas zbiórek, kandydaci nie tylko poznawali tajniki ministrantury, ale również zacieśniali swoją przyjaźń z Panem Jezusem, któremu bardzo pragnęli służyć przy ołtarzu.

Niedzielna uroczystość wniosła wiele radości do naszej wspólnoty parafialnej. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ministranckie powołania, rodzicom i kapłanom za troskę o chłopców, a ministrantom za pozytywną odpowiedź na zaproszenie Pana Jezusa.

Tekst: Ks. Jan Rogowski
Foto: Łukasz Macherzyński