Czeladź: obchody uroczystości NMP Królowej Polski

Data dodania: 2021.05.04

Tradycją naszej parafii jest uroczyste obchodzenie dnia Matki Bożej Królowej Polski. W tym roku jak zwykle o godz. 10.00 odprawiona została Msza Święta za naszą ojczyznę celebrowana przez proboszcza parafii - ks. Jarosława Wolskiego.

W uroczystości wzięła udział pani Beata Zawiła – zastępca burmistrza miasta Czeladź. Ponadto nie zabrakło przedstawicieli Zakonu Rycerzy Kolumba, którym przewodniczył Wielki Rycerz pan Wojciech Owczarek.

W swej homilii celebrans zaznaczył, że wszyscy jesteśmy dziećmi naszej wspólnej Matki Maryi, jak i naszej Matki Ojczyzny. W czasach pandemii powinniśmy zadbać o rozwój bardziej braterskiego społeczeństwa. Braterska miłość prowadzi nas do szukania tego, co najlepsze dla rozwoju duchowego naszych bliźnich. Rozumieli to też twórcy Konstytucji 3 Maja uchwalonej w 1791 roku.

Ta ustawa zasadnicza jest gwarantem naszej wolności, zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej. Pozwala nam ona decydować o sobie, pielęgnować tradycje i kultywować religię naszych ojców. Podczas uroczystości uczestnicy na stojąco odśpiewali „Rotę”, hymn „Z dawna Polski Tyś Królową” oraz „Boże, coś Polskę”. Ta wspólna modlitwa i uroczysty śpiew umocniły w nas poczucie wspólnoty i braterstwa. Były także przepięknym hołdem złożonym Maryi Królowej Polski w tym szczególnym dniu.

relacja: Agnieszka Babio & ks. Andrzej