Msza św. prymicyjna dla katechetów świeckich i zakonnych

Data dodania: 2022.06.26

Po raz pierwszy w historii Wydziału Katechetycznego tegoroczni neoprezbiterzy odprawili Mszę św. prymicyjną na katechetów diecezji sosnowieckiej. W ramach dnia skupienia na zakończenie roku formacyjnego, w dniu 25 czerwca 2022 r., ks. Kacper Goncerz poprowadził nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Mszy św. prymicyjnej przewodniczył ks. Maciej Byrczek, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Mateusz Stanek. Po Mszy św. neoprezbiterzy udzielili prymicyjnego błogosławieństwa.

W drugiej części dnia skupienia, który wpisuje się w permanentną formację katechetów diecezji sosnowieckiej, ks. dr Łukasz Tkaczyk wygłosił wykład nt. Jedność Kościoła w nauczaniu Benedykta XVI.

Neoprezbiterzy otrzymali również skierowania do nauczania religii w szkołach.

ks. Michał Borda