Trwa Tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa

Data dodania: 2023.05.30

Już po raz dziesiąty w Polsce odbywa się Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa.

Konferencje Tygodnia są dostępne w serwisach podcastowych na stronie www.taknaserio.com .

W tym roku – mówi ks. Maciej Dalibor, salwatorianin posługujący od początku w Tak na Serio – wracamy do tematyki przysięgi małżeńskiej, od której zaczynaliśmy nasz modlitewny ruch. W różnych miejscach, ale zawsze z transmisją online, rozważać będziemy kim jest człowiek, który wypowiada małżeńską przysięgę. O tym opowie nam w Warszawie logoterapeuta ks. Maciej Szeszko SDS.

Z tym czym jest ludzka wola, jak jej używać, jak przebiega proces podejmowania decyzji zapozna nas w Bielsku-Białej franciszkanin o. Marek Kowalcze.

Ludzką miłość, którą ślubuje się w sakramencie małżeństwa zaprezentuje w Warszawie znany z kanału na YouTube „Drzewo czuwające” ks. Michał Lubowicki. Tym, co szczególnie nas cieszy w tym roku to weekendowa sesja modlitewno-formacyjna. Poprowadzi ją dla nas ks. Krzysztof Porosło, znany z zamiłowania do liturgii, organizator liturgicznych rekolekcji „Mysterium fascinans”, duszpasterz akademicki, wykładowca.

Sesja odbędzie się w krakowskim Centrum Formacji Duchowej (obowiązują na nią zapisy przez stronę Centrum) w klimacie pustyni. Uczestnicy zostaną poprowadzeni przez modlitwę słowem Bożym i teologiczną refleksję – wyjaśnia ks. Maciej Dalibor.

Krajowy Ośrodek
Duszpasterstwa Rodzin