Modlitwa w intencji II Synodu Diecezji Sosnowieckiej

Biskup Sosnowiecki zatwierdził tekst modlitwy w intencji II Synodu Diecezji Sosnowieckiej i polecił, aby odmawiano ją po każdej mszy świętej (po błogosławieństwie, a przed śpiewem na zakończenie) we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji sosnowieckiej od II niedzieli wielkanocnej aż do zakończenia prac Synodu.

 

MODLITWA ZA SYNOD DIECEZJALNY

Boże Ojcze, Źródło jedności i łaski, Ty powołujesz każdego z nas po imieniu i gromadzisz w swoim Kościele, daj nam odwagę iść razem drogą nawrócenia i radosnej służby Ewangelii.

Panie Jezu, Słowo Wcielone, naucz nas bardziej słuchać niż mówić, rozumieć niż oceniać, szukać prawdy niż własnej racji. Daj nam serca pełne pokory, otwarte na siostry i braci, wrażliwe na tych, którzy nie idą razem z nami.

Duchu Święty prowadź nas, aby przez diecezjalny synod nasz sosnowiecki Kościół stał się przyjaznym domem wypełnionym wzajemnym szacunkiem i służbą. Amen.

Maryjo, Matko Kościoła, módl się za nami.
Święci Albercie i Rafale, módlcie się za nami.