Sosnowiec-Ostrowy Górnicze, Parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy

FOTO: ks. Przemysław Lech

Liczba mieszkańców: 2 985

Rys historyczny:

Parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Sosnowcu-Ostrowach Górniczych została ustanowiona 4 marca 1957 r. przez biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego. Pierwszym proboszczem został ks. Aleksander Konopka.

Kościół, wybudowany w latach 1987-2002, został uroczyście pobłogosławiony 25 października 1992 r. przez biskupa pomocniczego diecezji sosnowieckiej Piotra Skuchę. Uroczystego poświęcenia (konsekracji) 27 czerwca 2002 r. dokonał biskup sosnowiecki Adam Śmigielski SDB.

Do parafii należą:

Ulice: Armii Krajowej do nr 27, Bobrek, Boczna, Czerpakowa, Feliks, Gałczyńskiego, Gen. Waltera Zygmunta-Jankego, Górna, Jagodowa, Jasna, Juliuszowska, Klubowa, Leśna, Limbowa, Maczkowska, Mała, Metalowa, Nałkowskiej, Niecała, Obwodowa, Orzeszko¬wej, Poniatowskiego, Przepiórek, Sikorek, Starzyńskiego, Wąska

Święto patronalne (odpust parafialny):

27 czerwca - NMP Nieustającej Pomocy

Msze święte:

W niedziele i święta godz.: 8.00, 10.00, 11.30, 18.00

W dni powszednie godz.: 17.00, 18.00 (nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 17:00)

Prezbiterzy w parafii:

Proboszcz: ks. Krzysztof Bendkowski

Wikariusz: ks. Patryk Kucharski

Poprzedni proboszczowie:

ks. Aleksander Konopka, ks. Franciszek Piwowarski, ks. Jerzy Kuchciński, ks. Stanisław Litwa