Egzorcyści

Dekretem ks. bp. Grzegorza Kaszaka ustanowionych zostało trzech egzorcystów, którzy pełnić będą tę posługę na terenie diecezji sosnowieckiej. Jej pełnienie odbywa się ściśle według Rytuału Rzymskiego odnowionego zgodnie z postanowieniami Soboru Watykańskiego II. "Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne" wydane zostały z upoważnienia Jana Pawła II. Księża spotykają się także na modlitwie w intencji osób, które zgłoszą się z prośbą o ich posługę.

Egzorcystami w diecezji sosnowieckiej obecnie są:

ks. Mirosław Jadłosz, ul. Jagiellońska 2A, 41-200 Sosnowiec, tel. 883 014 883;

ks. Mieczysław Miarka, ul. Szpitalna 1, 32 - 300 Olkusz, tel. 32 643 08 91;

ks. Dariusz Nowak, ul. Gen. Władysława Andersa 93, 41-208 Sosnowiec; tel. 692 440 660.