Tąpkowice, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela

FOTO: ks. Przemysław Lech

Liczba mieszkańców: 1 800

Rys historyczny:

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach została ustanowiona 4 sierpnia 1988 r. przez biskupa częstochowskiego Stanisława Nowaka. Pierwszym proboszczem został ks. Jan Kononow.

Terytorialnie wydzielona została z Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Sączowie. Decyzją biskupa częstochowskiego Stanisława Nowaka 3 marca 1988 r. do posługi i organizacji duszpasterstwa w Tąpkowicach został skierowany ks. Jan Kononow. Do czasu wybudowania kościoła kult sprawowano w tymczasowej kaplicy. Świątynię wybudowano w latach 1988-1992. Uroczystego poświęcenia (konsekracji) dokonał 29 czerwca 2013 roku Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Do parafii należą:

Miejscowości: Niezdara, Ossy, Tąpkowice

Ulice: Chrobrego, Jana Pawła II, Kopernika, Kościelna, Gen. Maczka, Matejki, Moniuszki, Prusa, Sienkiewicza, Skargi, Sobieskiego, Wesoła, Zgody

Święto patronalne (odpust parafialny):

24 czerwca – Narodzenie św. Jana Chrzciciela – niedziela po uroczystości

Msze święte: