Tydzień w diecezji

16 IX - PONIEDZIAŁEK

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Olkusz, parafia św. Maksymiliana.

Rocznica śmierci:

2017 - ksiądz Kazimierz Mrówka (Będzin).

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 10.00 ks. Mariusz Biśta

g. 10.00 - 11.00 ks. Paweł Sproncel

g. 11.00 - 12.30 ks. Kazimierz Syrek

g. 15.00 - 16.30 ks. Krzysztof Szybalski

g. 16.30 - 18.00 ks. Paweł Sproncel

 

17 IX - WTOREK

g. 11 pogrzeb mamy ks. Roberta Szulczewskiego, śp. Urszuli, w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Czeladzi.

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Olkusz - Pomorzany, parafia św. Barbary.

g. 19 męski różaniec w kościele Chrystusa Króla w Sosnowcu – Klimontowie.

Dzień imienin:

obchodzi ksiądz Robert Gacek.

Rocznica śmierci:

2001- ksiądz Marian Nagły (Sosnowiec).

2004 - ksiądz Janusz Chwast (Sosnowiec).

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 9.30 Penitencjarz diecezjalny

g. 9.30 - 11.00 ks. Jacek Zdrach

g. 11.00 - 12.30 ks. Paweł Sproncel

g. 15.00 - 16.30 ks. Krzysztof Szybalski

g. 16.30 - 18.00 ks. Michał Borda

 

18 IX - ŚRODA

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Osiek, parafia NMP Królowej Świata.

g. 19 koncert organowy w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu – realizacja płyty "Tabulatura Joannis de Lublin 1540 – Sacrum et Profanum".

g. 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie w parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu (DCNE "Przyjaciele Jezusa").

Dzień imienin: Stanisława

obchodzą księża: Dura, Faber, Fert, Litwa, Straż, Wyka.

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 10.00 ks. Grzegorz Koss

g. 10.00 - 11.30 Penitencjarz diecezjalny

g. 11.30 - 12.30 ks. Andrzej Cieślik

g. 15.00 - 16.30 ks. Stefan Wyporski

g. 16.30 - 18.00 ks. Dariusz Karoń

 

19 IX - CZWARTEK

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Ożarowice, parafia św. Barbary.

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 10.00 ks. Józef Handerek

g. 10.00 - 11.00 Penitencjarz diecezjalny

g. 11.00 - 12.30 ks. Przemysław Lech

g. 15.00 - 16.30 Ojcowie Franciszkanie

g. 16.30 - 18.00 Penitencjarz diecezjalny

 

20 IX - PIĄTEK

g. 10.15 "kino wokół wartości" – pokazy filmów " Wymarzony" oraz "Legiony" w kinie Helios w Sosnowcu.

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Pilica, parafia św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty.

g. 19.30-24 comiesięczne czuwanie z modlitwą do Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Najświętszego Zbawiciela w Przegini (adoracja Najświętszego Sakramentu, g. 20.30 różaniec, g. 21 Apel Jasnogórski i Droga Krzyżowa, Msza św. o g. 23).

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 9.30 ks. Karol Banasik

g. 9.30 - 11.00 Penitencjarz diecezjalny

g. 11.00 - 12.30 Księża Sercanie

g. 15.00 - 16.00 Penitencjarz diecezjalny

g. 16.00 - 17.00 ks. Rafał Stępniewski

g. 17.00 - 18.00 Penitencjarz diecezjalny

 

21 IX - SOBOTA

g. 10 Pielgrzymka Prezbiterów Diecezji Sosnowieckiej do Czernej – konferencja ks. Marka Pieńkowskiego, modlitwa brewiarzowa i (o 11) Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

g. 15 sztafeta modlitw o powołania – Pilica - Biskupice, parafia Najświętszego Imienia Jezusa.

Uroczystość tytułu kościoła:

pw. św. Mateusza Apostoła w Czeladzi.

Posługa w stałym konfesjonale:

g. 8.30 - 10.30 Penitencjarz diecezjalny

g. 10.30 - 12.00 ks. Tomasz Nowak

g. 12.00 - 12.30 Penitencjarz diecezjalny

g. 17.00 - 18.00 ks. Tomasz Kryczko

 

22 IX - DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

g. 18 Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawi Mszę św. z okazji 30-lecia Straży Honorowej NSPJ w parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sosnowcu.

g. 18 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Rity z ucałowaniem jej relikwii w kościele NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej oraz Świętej Trójcy w Będzinie.

Dzień imienin: Tomasza

obchodzą księża: Folga, Jarząbek, Koczur, Kryczko, Smalcerz.

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.