Tydzień w diecezji

 

DIECEZJA SOSNOWIECKA

WYDARZENIA W BIEŻĄCYM TYGODNIU


26 IX - NIEDZIELA
XXVI Niedziela Zwykła

Dzień Migranta i Uchodźcy

Sztafeta modlitw o powołania:
- Dąbrowa Górnicza-Ząbkowice, parafia pw. św. Marii Magdaleny

Wydarzenia:

-

Uroczystość tytułu kościoła:
pw. Najświętszego Zbawiciela w Przegini


27 IX - PONIEDZIAŁEK
Wspomnienie obowiązkowe:
św. Wincentego a Paulo, prezbitera

Sztafeta modlitw o powołania:
Dąbrowa Górnicza - Ząbkowice, parafia pw. Zesłania Ducha Świętego

Wydarzenia:

Dzień imienin: Damiana
Obchodzą księża: Kubis


28 IX - WTOREK
Wspomnienie obowiązkowe:
św. Wacława, męczennika

Sztafeta modlitw o powołania:
Dąbrowa Górnicza-Trzebiesławice, NMP Wspomożycielki Wiernych

Wydarzenia:

 


29 X - ŚRODA
Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Sztafeta modlitw o powołania:
Dłużec, parafia pw. św. Mikołaja

Wydarzenia:

Uroczystość tytułu kościoła:
pw. św. Archaniołów w Bolesławiu, Czeladzi-Piaskach i Łazach

Dzień imienin: Michała
Obchodzą księża: Borda, Fucia, Gogól, Jamroś, Knapik, Kocjan, Langer, Musialski, Surma, Wójs, 

Dzień imienin: Rafała
Obchodzą księża: Chajduga, Mosoń, Pietruszka, Stępniewski


30 IX - CZWARTEK
Wspomnienie obowiązkowe:
św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła

Sztafeta modlitw o powołania:
Dobieszowice, parafia pw. NSPJ

Wydarzenia:

-  Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu (godz. 13:00):
Konferencja zorganizowana przez MOPS w Sosnowcu pod patronatem bp. Grzegorza Kaszaka


1 X - PIĄTEK
Wspomnienie obowiązkowe:
św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła

Sztafeta modlitw o powołania:
Dzwono - Sierbowice, parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa

Wydarzenia:

- Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu (godz. 18:30):
droga krzyżowa dla kobiet


2 X - SOBOTA 
Wspomnienie obowiązkowe:
św. Aniołów Stróżów

Sztafeta modlitw o powołania:
Giebło, parafia pw. św. Jakuba Apostoła

Wydarzenia:

Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (godz. 10:00):
Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie - Eucharystia pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka

- Parafia pw. św. Faustyny w Będzinie (godz. 18:00):
Msza św. z nabożeństwem i błogosławieństwem par małżeńskich oraz oddanie czci relikwiom św. Gerarda

- Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (godz. 18:30):
czuwanie maryjne: nowenna do NMP Anielskiej z prośbami i podziękowaniami, procesja maryjna ze świecami i modlitwa różańcowa, Msza św. i Apel Jasnogórski.


3 X - NIEDZIELA
XXVII Niedziela Zwykła

Sztafeta modlitw o powołania:
Gołaczewy, parafia pw. św. Marii Magdaleny

Wydarzenia:


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.