Czeladź: wprowadzenie relikwii Sekretarki Miłosierdzia

Data dodania: 2018.03.09

"Dzisiaj współobywatelką Czeladzi i waszą współparafianką została wielka święta, która będzie obecna pośród was. Warto uświadomić sobie, kogo od dzisiaj mamy przy sobie – niezwykłą kobietę, którą sam Jezus wybiera na "sekretarkę" swojego Miłosierdzia, o którym ma mówić, i które ma wypraszać" – powiedział Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak w czasie uroczystości wprowadzenia relikwii św. Faustyny do parafii św. Mateusza w Czeladzi. To kolejne, obok Jana Pawła II, doczesne szczątki świętych odbierające kult w czeladzkiej wspólnocie.

"Święta Faustyna, sama mówiła, że po śmierci będzie mogła zdziałać jeszcze więcej niż za życia. Macie wśród was kogoś, kto was słucha, oręduje, wstawia się za wami. (…) Zachęcam żebyście przy okazji obecności tej relikwii sięgnęli do "Dzienniczka", bo wiele jest tam prawd pomocnych w życiu" – powiedział Biskup apelując także o odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego, zwłaszcza w intencji konających.

Ponieważ uroczystość przypadała w Dniu Kobiet Biskup nie zapomniał o złożeniu życzeń paniom – "życzę, abyście przez wszystkich były szanowane, uwielbiane i kochane miłością szczerą i czystą. Niech w waszych sercach goszczą radość i pokój, pomagając pokonywać trudności i kłopoty. Obyście – jak mówił św. Jan Paweł II – rozwijały w sobie geniusz kobiety". Gratulował także zmian, które dokonały się w parafialnej świątyni i jego upiększania.