Zbiórka na rzecz poszkodowanych. Komunikat

Data dodania: 2012.08.08

Umiłowani Diecezjanie!

W tych ostatnich tygodniach z niepokojem obserwowaliśmy ludzkie tragedie spowodowane kataklizmami, które niejednokrotnie niszczyły i pozbawiały dorobku całego życia nieznanych nam ludzi. Z całego kraju płynęło do nich nie tylko współczucie, modlitwa, ale i materialna pomoc.

W tych ostatnich dniach kataklizm nie oszczędził także naszej Sosnowieckiej Diecezji. Wobec ludzkiej tragedii i łez naszych braci i sióstr nie można pozostać obojętnym! Dlatego wraz z Caritas Diecezji Sosnowieckiej pomóżmy tym, których tragedia dotknęła najbardziej.

Proszę, by w niedzielę 12 sierpnia przed kościołami naszej diecezji przeprowadzić zbiórki pieniężne do puszek na rzecz poszkodowanych w ostatnich dniach w nawałnicach i trąbach powietrznych z naszej diecezji.

Bożej Opatrzności powierzam nasze codzienne troski i sprawy naszej diecezji. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji poszkodowanych. Wszystkim Drogim Diecezjanom, którzy nie pozostaną obojętni wobec ludzkiej tragedii, z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+Grzegorz Kaszak

Biskup Sosnowiecki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.