Święte Triduum Paschalne A.D. 2018 z Biskupem

Data dodania: 2018.03.31

Dobiegł końca Wielki Post – okres przygotowania do Wielkanocy, czas oczyszczenia i nawrócenia. W Wielki Czwartek weszliśmy w samo sedno tajemnic naszej wiary: w tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Święte Triduum Paschalne to dla katolików najważniejsze dni w roku - w Wielki Czwartek sięgamy do źródła, z którego wywodzi się Msza Święta, do Ostatniej Wieczerzy; Wielki Piątek jest dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa, dniem kiedy nie sprawuje się Eucharystii, bo jedna ofiara została złożona tego dnia na Golgocie. Cisza Wielkiej Soboty przerywana jest po zapadnięciu zmroku Mszą Wigilii Paschalnej, zwiastującej Zmartwychwstanie i rozpoczynającej obchód Świąt Wielkiej Nocy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wielkoczwartkowej Mszy Wieczerzy Pańskiej, liturgii Wielkiego Piątku i Mszy Wigilii Paschalnej, którym w Katedrze sosnowieckiej przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

FOTO: kl. Artur Sikora, kl. Maciej Byrczek, kl. Mateusz Stanek