Niepełnosprawni sportowcy pełni ducha

Data dodania: 2018.11.28

Niemal 500 uczestników z 50 ośrodków z województwa śląskiego, a także małopolskiego i wielkopolskiego (nawet z Konina!) spotkało się 28 listopada w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej na XIX Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia, zorganizowanej przez dąbrowskie Centrum Sportu i Rekreacji, Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej, Stowarzyszenie Neuron i V LO im. Jana Zamoyskiego.

Młodzi, niepełnosprawni lecz pełni pasji i hartu ducha sportowcy mogli rywalizować w wielu kategoriach i świetnie bawić się zdobywając nagrody i medale, lecz przede wszystkim ubogacać kontaktem z życzliwymi im ludźmi. Szczerości ich uśmiechów nic nie jest w stanie zastąpić!

Wśród gości specjalnych Paraspartakiady znalazł się tradycyjnie Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który ufundował na tę okoliczność biało-czerwony tort dla wszystkich uczestników. Swą obecnością zmagania zaszczycili także prezydent Dąbrowy Górniczej, parlamentarzyści, zastępca Śląskiego Kuratora Oświaty, władze ościennych miast i gmin oraz wielu znamienitych gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.