Taneczna Grupa Modlitewna Diecezji Sosnowieckiej

Data dodania: 2019.02.14

Chwalcie więc Boga w waszym ciele! (1 Kor 6, 20b)

Chwalcie Go bębnem i tańcem (Ps 150, 4)

Z inicjatywy biskupa diecezjalnego Grzegorza Kaszaka powstaje w Czeladzi Taneczna Grupa Modlitewna Diecezji Sosnowieckiej. Jest to wspólny projekt Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, Szkoły Podstawowej nr 4 w Czeladzi oraz Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

Modlitwa tańcem – co to takiego?

Człowiek jest świątynią Boga. Każdy z nas w swoim wnętrzu nosi Boże piękno, które powinien odkrywać. Uczeń Chrystusa powinien żyć w Jego obecności. Taniec to ruchy, gesty i kroki, którymi można wyrażać oraz odzwierciedlać wszystko, co dzieje się w naszym wnętrzu, umyśle i sercu. To doskonały sposób przeżywania obecności Boga w nas. Gesty dziękczynienia, uwielbienia, błagania, czy cierpienia są wyrazem osobistej relacji z Bogiem. Uczymy się z Nim być, przeżywać wszystko z Jezusem. Chcemy tańczyć z Jezusem, jak kiedyś w Kanie na weselu.

Do Tanecznej Grupy Modlitewnej Diecezji Sosnowieckiej zapraszamy wszystkich, którzy pragną zakosztować takiej formy przebywania z Bogiem. Zajęcia poprowadzi s. Tadea ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Spotkania odbywać się będą co tydzień w środy od 18.30 do 20.00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Czeladzi (ul. Katowicka 42). Pierwszą próbę zaplanowano na dzień 13 marca 2019 r.

Serdecznie zapraszamy!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.