Marki do św. Marka (zaproszenie)

Data dodania: 2019.04.17

Parafia w Rodakach na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej zaprasza 28 kwietnia o godz. 12.00 na Mszę św. odpustową do szesnastowiecznego drewnianego kościółka św. Marka. Do udziału w liturgii szczególnie są zaproszone osoby o imieniu Marek. Mszę św. odpustową odprawi i Kazane wygłosi ks. Marek Gąsiorek z Jaworzna.

Do czasu wybudowania obecnej świątyni miejscem sprawowania kultu w Rodakach był drewniany kościół pw. św. Marka wybudowany ok. 1601 r. Ta jednonawowa budowla z umieszczoną od północy zakrystią i "sobotami" służącymi jako podcienia przekryta jest gontem i zwieńczona barokową wieżyczką. Obok znajduje się drewniana dzwonnica z przełomu XVIII i XIX w.

kjk, FOTO: archiwum parafii