Czeladź: 28 maja obchody Dnia Weterana

Data dodania: 2019.05.13

29 maja w Polsce to Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa – święto upamiętniające żołnierzy, ale także funkcjonariuszy służb mundurowych – Policji,  Straży Granicznej czy Straży Pożarnej, którzy służyli w misjach stabilizacyjnych i pokojowych na całym świecie.

Dzień wcześniej, 28 maja, wojewódzkie obchody tego święta odbędą się w Czeladzi i staną się okazją do modlitwy za wszystkich, którzy w takich misjach zginęli lub doznali uszczerbku na zdrowiu. W ich intencji odprawiona zostanie w kościele św. Stanisława Msza św. o g. 12.30, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości złożą kwiaty przed pomnikiem "Czeladzianom poległym za wolność i niepodległość Ojczyzny".

W obchody wpiszą się też wydarzenia sportowe – od godziny 8 rozpoczną się zawody i rozgrywki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także weteranów i przedstawicieli służb mundurowych. Całość obchodów zakończy uroczysta zbiórka na terenie Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi.

zdjęcie: www.wojsko-polskie.pl