Betlejem: odsłonią pomnik bezdomnego

Data dodania: 2019.05.16

Na swoim profilu w serwisie Facebook Wspólnota Betlejem z Jaworzna donosi o kolejnej inicjatywie: "25 maja odsłaniamy pomnik bezdomnego Włodka - "człowieka Google maps", mieszkańca Betlejem i niezastąpionego zamiatacza ulic. Startujemy w tym dniu o 15.30. Pół godziny później Msza Święta w intencji śp. Włodka Mostowika i ks. Mirka Toszy z okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich celebrowana przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka i zaprzyjaźnionych księży. Po Mszy koncert Antoniny Krzysztoń przy domu Betlejem. WSTĘP WOLNY".

To nie jedyna inicjatywa w Betlejem: Dzień wcześniej we wspólnocie odbędzie się konferencja z udziałem wyśmienitych prelegentów i gości: m.in. abp Grzegorza Rysia - metropolity łódzkiego, red. Zbigniewa Nosowskiego - redaktora naczelnego czasopisma "Więź", Janka Meli - szefa Fundacji "Poza horyzonty" i podróżnika, Antoniny Krzysztoń - piosenkarki, Henryka Cisowskiego - kapucyna, założyciela Dzieła Pomocy św. Ojca Pio wraz z Jolą Kaczmarczyk, Jacka Hajnosa - dominikanina, absolwenta ASP w Krakowie, twórcy niezwykłego projektu "Różnica", który na zakończenie konferencji poprowadzi wernisaż wystawy swoich grafik ludzi bezdomnych. Wystawę będzie można oglądać do połowy czerwca w domu Betlejem.

WSTĘP NA KONFERENCJĘ ZA ZAPROSZENIAMI (będzie transmisja na żywo na FB wybranych wystąpień z konferencji). 26 maja (w niedzielę) o g. 18 Betlejem zaprasza na koncert Zespołu "Raz, dwa, trzy" W MDK w Jaworznie. Bilety dostępne TUTAJ.