Dziewczęca Służba Maryjna u Różańcowej

Data dodania: 2017.12.10

3 grudnia parafia NMP Różańcowej w Sosnowcu podczas Mszy z udziałem dzieci przeżywała uroczystość włączenia dziewczynek ze scholii parafialnej do grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej. Formację tę utworzyło 17 dziewcząt wraz z swoimi animatorami muzycznymi: Olimpią Kucharską, Agatą Gołek, Maciejem Niedbałem i Grzegorzem Karpińskim. Przyjęcia dokonała Siostra Marcina ze zgromadzenia św. Józefa, która jest odpowiedzialną w diecezji tarnowskiej za tę grupę. Dziewczęta złożyły także zobowiązanie w którym wyraziły pragnienie by każdego dnia realizować zadania: posłuszeństwa, wspólnoty, radości, ofiary i przyjaźni z Jezusem a także, że będą uczęszczać na spotkania i rozwijać talent wokalny, a tym samym uświetniać liturgię. Będą również codzienne powierzać siebie przy pacierzu porannym, odmawiając modlitwę, którą od momentu uroczystego przyjęcia zobowiązały się odmawiać:

"O Pani Moja, o Matko Moja, cała się Tobie oddaję,
ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie.
Gdy przeto Twoją jestem o Dobra Matko, broń mnie i strzeż
jako dziecka i własności Twojej. Amen."

Otrzymały także strój oraz Cudowny Medalik Maryi Niepokalanej. Na zakończenie obrzędu została ogłoszona nazwa scholii: "Przychylając się do prośby waszego opiekuna, ks. Łukasza, animatorów i was samych pragnę, aby schola i wy w niej działające od dnia dzisiejszego nazywały się: ,,NUTKI MARYI". Trzeba zauważyć, że to pierwsza w naszej diecezji taka grupa. Gratulujemy im i ich rodzicom takich córek, życzymy wielu sukcesów!

ks. Łukasz Lisowski