Biskup wyświęcił dwóch nowych diakonów

Data dodania: 2019.06.01

Klerycy Adam Rogal (z parafii św. Jana Chrzciciela w Porębie Górnej) oraz Jakub Zuchowicz (z parafii NMP Nieustającej Pomocy w Jaworznie-Osiedlu Stałym) przyjęli 1 czerwca święcenia diakonatu z rąk Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Uroczystość odbyła się w Porębie Górnej.

"Kandydaci do święceń muszą posiadać w sobie Ducha Świętego. (...) Z chwilą, kiedy przyjmujecie na siebie zaszczytny urząd diakona wiedzcie, że do końca życia wzorem Chrystusa będziecie służyć ubogiemu" - mówił Biskup w homilii apelując, by nowi diakoni nie liczyli tylko na swoje siły, ale opierali się zawsze na Jezusie. Za wzór postawił Biskup diakonom św. Szczepana, który oddał życie za prawdę, którą głosił. Podziękował także rodzicom za trud wychowania nowych diakonów podkreślając, że mogą być z nich dumni.

Nowi diakoni od września rozpoczną swoją praktykę - diakon Jakub Zuchowicz w parafii katedralnej w Sosnowcu, a diakon Adam Rogal w parafii św. Maksymiliana w Olkuszu.