Neokatechumenalne podsumowanie roku formacji

Data dodania: 2019.06.12

W poniedziałkowy wieczór członkowie wspólnot neokatechumenalnych diecezji sosnowieckiej zgromadzili się w parafii Nawiedzenia NMP na osiedlu Syberka w Będzinie na Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Wraz z pasterzem Mszę św. koncelebrowali ks. Włodzimierz Skoczny, ks. Mariusz Biśta, ks. Tadeusz Kamiński, ks. Zygmunt Skipirzepa oraz ks. Tommie Alvarado.

Eucharystia sprawowana była jako dziękczynienie za rok pracy ewangelizacyjnej 2018/2019. Ponieważ w poniedziałek przypadało Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Ksiądz Biskup w homilii mówił o potrzebie miłości do Maryi jako naszej Matki.

Po Komunii Św. uczestnicy Eucharystii odśpiewali uroczyste Te Deum, a na koniec Ksiądz Biskup udzielił błogosławieństwa obecnym, a dzieci obecne na Eucharystii otrzymały indywidualne błogosławieństwo.

Tekst i FOTO: PIotr Skowron