Będzin: Biskup poświęcił strażacki sztandar

Data dodania: 2019.06.23

Ta uroczystość miała odbyć się miesiąc wcześniej, jednak została przełożona ze względu na występujące wówczas w Polsce ryzyko powodzi. Tacy właśnie są strażacy - nie skupieni na sobie, ale niosący z narażeniem życia i zdrowia pomoc wszędzie tam, gdzie jej potrzeba. 22 czerwca Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawił Mszę św. w intencji strażaków zawodowców i ochotników oraz poświęcił nowy sztandar Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie. Eucharystię, która odbyła się w parafii Świętej Trójcy, zaszczycili swoją obecnością liczni goście z władzami rządowymi i parlamentarnymi oraz przedstawicielami samorządu województwa śląskiego, miasta i powiatu, a także służbami mundurowymi.

Oprawę liturgiczną uroczystości przygotowali będzińscy strażacy. Po Eucharystii uroczyście przemaszerowano pod siedzibę komendy, gdzie odbyło się przekazanie sztandaru.