Pilica: odpust z Biskupem Piotrem Skuchą

Data dodania: 2019.06.23

XII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W naszej parafii obchodziliśmy odpust głównego patrona św. Jana Chrzciciela, a zarazem kanoniczną wizytację parafii, która odbywa się co pięć lat. Sumę odpustową odprawił Ksiądz Biskup Piotr Skucha. W tym dniu w naszej kolegiacie zgromadziły się Koła Różańcowe, Koła Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe rzemiosł i zawodów, młodzież, dzieci komunijne, ministranci , przybyli goście oraz parafianie.

Ksiądz Biskup w kazaniu przypomniał historię św. Jana Chrzciciela oraz docenił, jak wielką rolę wtedy pełnił i jaki przykład daje w naszym codziennym życiu.

Na koniec Mszy ksiądz proboszcz podziękował Biskupowi, wszystkim przybyłym kapłanom, gościom i Parafianom, pamiętając także o życzeniach z okazji przypadających 29. czerwca biskupich imienin.

Tekst i FOTO: Grzegorz Piąty