Ikona Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan w Sosnowcu

Data dodania: 2019.07.06

Od 29 czerwca do 3 sierpnia dzięki wspólnocie Rycerzy Kolumba w naszej diecezji peregrynuje ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. To część ogólnopolskiej akcji organizowanej przez tę wspólnotę.

Od soboty 6 lipca do piątku 12 lipca ikona będzie wystawiona w salezjańskiej parafii św. Rafała Kalinowskiego. Jest okazja, by obejrzeć ten niecodzienny obraz i wesprzeć modlitewnie naszych braci - chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Ikonę na zamówienie Rycerzy Kolumba wykonał słynny ikonograf Fabrizio Diomedi. Jej peregrynujące po świecie kopie poświęcił abp Jean-Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo.

"Codziennie miliony chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. Dla uciskanych chrześcijan bardzo ważne jest wsparcie i zrozumienie okazywane ze strony współwyznawców z całego świata. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do poczynienia refleksji, czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary" - czytamy na stronie www.rycerzekolumba.com.

FOTO: Piotr Dudała

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.