Olkuskie dzieci wzmacniały ducha nad morzem

Data dodania: 2019.07.09

W dniach od 27 czerwca do 6 lipca odbywały się w nadmorskiej miejscowości Jarosławiec wakacje z Bogiem dla dzieci z olkuskiej parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wzięło w nich udział 55 uczestników pod okiem profesjonalnej kadry pedagogicznej. W tym roku miały charakter survivalowy z ekstremalną troską o ducha i ciało. Naszą bazą noclegową i wypadową był ośrodek kolonijny Barka mieszczący się w samym centrum. Dzień zaczynał się wczesną (bo już o 6 rano) pobudką i gimnastyką na plaży. Po porannej dawce energii rozpoczynał się program pełen atrakcji i wrażeń. Zażywaliśmy na plaży kąpieli słonecznych i morskich pod okiem ratowników. Było wiele wycieczek pieszych i autokarowych m.in do Darłówka, skąd wypłynęliśmy statkiem na pełne morze i gdzie bawiliśmy się w aquaparku. Odwiedziliśmy miejscowość Krupy, gdzie znajduje się park gier i zabaw drewnianych Leonardia.

Braliśmy udział w atrakcyjnych lekcjach w pasiece w Swołowie i chacie rybaka w Jezierzanach. Każdy uczestnik kolonii przeszedł szkolenie wojskowe podczas przygody militarnej na poligonie w Trzebiatowie. Kiedy pogoda nas nie rozpieszczała bawiliśmy się w basenie w niedalekim zaprzyjaźnionym ośrodku wczasowym. Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia zawsze poprzedzona dla chętnych kolonistów sakramentem pokuty i pojednania.

Umocnieni w relacji z Bogiem i drugim człowiekiem wróciliśmy do domów z głową pełną wrażeń, z niecierpliwością oczekując na kolejny parafialny wyjazd z Bogiem.

Ks. Konrad Mruk
FOTO: Organizatorzy