14 września diecezjalna pielgrzymka do Kalwarii

Data dodania: 2019.09.01

14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, spotkajmy się wszyscy u Kalwaryjskiej Pani na kolejnej diecezjalnej pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej! Modlitewne spotkanie rozpocznie Msza św., którą o g. 9 odprawi Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Następnie wszyscy udamy się w dwóch grupach na Dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej.

Kalwaria Zebrzydowska - miejsce szczególnie umiłowane przez św. Jana Pawła II to istniejąca od początku XVII wieku "Polska Jerozolima". Oprócz kościoła z łaskami słynącym obrazem Matki Bożej znajdziemy tam kilometry dróżek i dziesiątki kaplic przypominających najważniejsze wydarzenia z życia Maryi i Jezusa. Do tego tętniącego życiem i łaskami miejsca kultu przybywa co roku nawet milion pielgrzymów.

Jednoczące najpierw rejon Olkusza, a od sześciu lat całą diecezję pielgrzymowanie to stały punkt na diecezjalnej liście najważniejszych wydarzeń religijnych! Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w parafiach.