Olkusz: uczcili 80. rocznicę wybuchu wojny

Data dodania: 2019.09.01

Ważna lekcja historii i powód do wdzięczności Bogu, że żyjemy w czasach pokoju. 1 września minęła 80. rocznica rozpoczęcia II wojny światowej – hekatomby, która pochłonęła miliony istnień ludzkich i zniszczyła odradzającą się polską wolność. Decyzją Biskupa wszystkie parafie naszej diecezji modliły się tego dnia w intencji Ojczyzny, wiele z nich także o g. 14 biciem dzwonów przypomniało o modlitwie w intencji ofiar. Eucharystię w intencji Polski i poległych w czasie konfliktu żołnierzy i cywilów Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak sprawował w olkuskiej parafii, której patronuje męczennik II wojny – św. Maksymilian Maria Kolbe. Po Eucharystii odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu Te Deum.