Czeladź: Matka niosąca pociechę i uzdrowienie

Data dodania: 2019.09.05

"Dziś, gdy wokół nas niepokój, gdzie się człowiek schronić ma? Gdzie ma pójść, jak nie do Matki, która ukojenie da. Więc błagamy, o Madonno, skieruj wzrok na dzieci swe i wysłuchaj, jak śpiewamy, prosząc Cię...". Słowa znanej maryjnej pieśni świetnie podsumowują to, co 4 września działo się w parafii św. Stanisława w Czeladzi, gdzie jak co roku gromadzili się diecezjanie obarczeni krzyżem choroby, starości i cierpienia. Podczas dorocznej pielgrzymki do Matki Bożej Pocieszenia Eucharystię połączoną ze sprawowaniem sakramentu namaszczenia chorych odprawił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak wraz z kapelanami szpitali i DPS-ów z diecezji. Mszę św. poprzedziła konferencja ks. Tomasza Folgi, dyrektora diecezjalnej Caritas.