Będzin: Solidarność w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu

Data dodania: 2019.09.08

W niedzielę, 8 września, w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie z inicjatywy NSZZ Solidarność została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył kustosz sanktuarium, ks. Zygmunt Skipirzepa. Sprawując tę Najświętszą Ofiarę w rocznicę 39-lecia powstania NSZZ Solidarność, dziękowaliśmy Bogu za odwagę ludzi tamtych czasów, za ich mądrość i szczere serca.

Ta rocznica woła do nas: Polacy – zjednoczcie się na nowo pod ideałami Solidarności. Bo nikt nie ma prawa pozbawić nas wolności prawdziwej, Ojczyzny wiernej Bogu, prawdziwiej rodziny z ojcem i matką, poszanowania dla pracownika wykonującego godziwą pracę i zarabiającego na życie rodziny, oraz naszej wiary i Chrystusowego krzyża, z którym nasza Ojczyzna związana jest od tysiąca lat.  Polacy, nie murem, ale uczciwością serca i wiernością Bogu walczmy ze złem, gdyż taki jest – jak mówił ks. Popiełuszko – obowiązek Solidarnych.

Tekst i FOTO: ks. Konrad Mruk